ŠATOV – Areál čs. opevnění a železné opony v Šatově

671 22 Šatov
+420 602 438 637
satovsrub@tmbrno.cz
https://www.tmbrno.cz/pamatky/areal-cs-opevneni-a-zelezne-opony-satov

Autentická ukázka vojenského opevnění budovaného podél čs. hranic v letech 1935-38 i střeženého prostoru rozdělujícího Evropu na Východ a Západ, včetně dochovaného pěchotního srubu MJ-S 3 „Zahrada“. Díky správě Technického muzea v Brně je pěchotní srub mimořádně vybaven, a to výzbrojí a výbavou z let 1960–1999. Upozorňujeme, že prohlídka pěchotního srubu není vhodná pro osoby trpící klaustrofobií.

Benefit je možno zde čerpat:
od 1. 6. do 31. 10. 2021.
POZOR!!! Z důvodů vládních opatření omezujících počet osob v uzavřeném prostoru může být prohlídka Areálu čs. opevnění a železné opony upravena tak, že nebude možná návštěva interiéru pěchotního srubu, ale pouze prohlídka venkovních prostor Areálu.

Popis benefitu:
Při nákupu vstupenky do Areálu československého opevnění a železné opony v Šatově (památka ve správě Technického muzea v Brně) získáte zdarma voucher na volný vstup do druhého objektu ve správě Technického muzea v Brně: Vodního mlýna ve Slupi.
Tuto slevu získáte výměnou za svou turistickou kartu ZnojmoRegion+ při placení vstupenek v pokladně Areálu československého opevnění a železné opony v Šatově.

Foto